První Toušeňské programohraní

Posted on Posted in Bylo

Akce již proběhla.


KDY: sobota 13. 5. 2017 od 15-18h
KDE: Skleněná vila, Lázně Toušeň

Pogramohraní

Budeme si hrát v programovacím jazyce pro děti. Vítáni jsou všichni, mladí, staří, rodiče s dětmi, počítačoví nadšenci i nesmělí začátečníci.

V každou celou hodinu vám ukážeme jak na to, vysvětlíme základy a necháme vás tvořit. K dispozici vám budou po celou dobu lektoři i zkušení programátoři a programátorky z řad toušeňských dětí.

Chtěli bychom společně strávit příjemné odpoledne, polechtat šedé buňky mozkové a ukázat všem, že programování je zábava, podporuje logické myšlení a základy zvládne úplně každý.

Technika

Počítače pro vás budou připraveny, ale doporučujeme si místo dopředu rezervovat (tel. 736 102 884 nebo programovani@javorkovi.cz). Můžete samozřejmě přijít i se svým notebookem a absolvovat programohraní na něm. V takovém případě bude dobré, když si připravíte dopředu Scratch offline editor (k dispozici pro Windows, Linux i Mac), ale zvládneme to jistě i na místě.

 Vstupné

Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude věnován na pořádání jiných kulturních akcí v obci.

Scratch day

Akce Toušeňské programohraní se připojuje k mezinárodním oslavám 10. narozenin jazyka Scratch konajících se právě v tento den. Jazyk Scratch byl vymyšlen na univerzitě MIT v USA pro výuku dětí. Je přeložen do mnoha lidských jazyků včetně češtiny a těší se stále větší popularitě.

Toušeňské programohraní bylo úplně první akcí v ČR, která se k oslavám Scratch day připojila. Oslavy probíhají na asi osmi stech místech na světě.

Akci Toušeňské programohraní připravuje rodina Javorkových.