Druhé Toušeňské programohraní

Posted on Posted in Bylo

Akce již proběhla.


KDY: sobota 7. 10. 2017 od 15-18h
KDE: Skleněná vila, Lázně Toušeň

Programohraní

Akce je určena hravým lidem všech věkových kategorií. Uvítáme úplné začátečníky, účastníky minulého programohraní i ty, kteří mají s programováním už nějakou zkušenost.

Budeme pracovat ve vizuálním programovacím jazyce Scratch, který je vhodný pro výuku základů programování i pro zábavu. Vytvoříte si vlastní jednoduchou hru nebo třeba jen nějakého mazlíčka, který se bude pohybovat po obrazovce.

Do základů programování ve Scratchi vás uvedeme a pak už to necháme na vás. Využít budete moci připravené obrázkové návody nebo tvořit podle vlastní fantazie. K ruce vám budou zkušení programátoři a programátorky z řad toušeňských dětí.

Novými účastníky programohraní bude i párek Ozobotů. Ozoboti jezdí po nakreslené čáře a změnou barvy kreslené čáry jim lze zadávat příkazy.

Chtěli bychom společně strávit příjemné odpoledne, polechtat šedé buňky mozkové a ukázat všem, že programování je zábava, podporuje logické myšlení a základy zvládne úplně každý.

Technika

Počítače pro vás budou připraveny, ale je třeba si místo dopředu rezervovat (tel. 736 102 884 nebo programovani@javorkovi.cz). Můžete samozřejmě přijít i se svým notebookem a absolvovat programohraní na něm. V takovém případě bude dobré, když si připravíte dopředu Scratch offline editor (k dispozici pro Windows, Linux i Mac), ale zvládneme to i na místě.

Vstupné

Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude věnován na pořádání jiných kulturních akcí v obci.

Codeweek.eu

Druhé Toušeňské programohraní se připojuje k evropské akci Codeweek.eu, která si dává za cíl propagaci programování mezi malými i velkými.

Jazyk Scratch byl vymyšlen na univerzitě MIT v USA pro výuku dětí. Je přeložen do mnoha lidských jazyků včetně češtiny a těší se stále větší popularitě.

 

Akci Toušeňské programohraní připravuje rodina Javorkových.